Valide Sultan Gemisi Seferlere Başladı

by Palluli Mimarlık

Üsküdar Sahili’ne demirlenen Valide Sultan Gemisi’nin tanıtımı için Üsküdar Belediyesi tur düzenledi. Tura Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Valide Sultan Gemisi’ni yapan firmanın yetkilileri ile basın mensupları katıldı. Programda Başkan Türkmen, geminin yapımında desteklerini esirgemeyen firma yöneticilerine teşekkür plaketi verdi. Valide Sultan Gemisi ile ilgili konuşan Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, “Üsküdar’da Valide Sultan Gemisi’ndeyiz.

Bu proje değil Üsküdar’da, İstanbul’da bir ilk. Tamamen sosyal amaçlı ücretsiz bir proje. İstanbulluları, Üsküdarlıları bu gemi sayesinde boğazla tanıştırmış olacağız. Üsküdar’da yüz binler İstanbul’da milyonlar var boğazı görmeyen, boğazda bir gemi seyahati yapmayan çok insanımız var.

İşte maddi durumu elverişli olmayan insanlarımızı Üsküdar’ın arka mahallelerindeki vatandaşlarımızı bu gemi sayesinde boğaz turu yaptıracağız. Boğaz turunda rehber eşliğinde boğazın her iki yakasındaki kültürel değerlerimizi halkımıza tanıtacağız.

Boğaz turu esnasında insanlarımıza simit ve çay ikramı yapacağız. Simit çay eşliğinde boğaz turu bu bir yüzen kültür merkezi. Bir yolcu gemisi gibi değil. Burada düğün nişan nikah yapılabilir.

Özellikle okulların açık olduğu dönemde okulları sırasıyla bu gemiye alacağız. Öncelik Üsküdarlı hemşerilerimiz olmak üzere tüm İstanbullulara gemimizi tahsis edeceğiz. Bu gemimiz günün 18 saati denizde olacak” dedi.

diğer Duyurular